
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 7 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 451
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08400
Ext.Price$0.08400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08400 | $0.08400 |
| 10 | $0.07470 | $0.74700 |
| 50 | $0.06643 | $3.32150 |
| 100 | $0.06106 | $6.10600 |
| 500 | $0.05613 | $28.06500 |
| 1000 | $0.05160 | $51.60000 |
| 3000 | $0.04765 | $142.95000 |
| 5000 | $0.04400 | $220.00000 |
